Κόντρες μηχανημάτων στη Βουλγαρία

dimitrisps

Κόντρες μηχανημάτων στη Βουλγαρία

Δημοσίευση από dimitrisps » 23 Οκτ 2016 17:17

φιλοι συναδελφοι αρκετοι απο εσας θα το γνωριζεται το π-σ ημουν καλεσμενος στην βουλγαρια για καποιες επιδειξεις και κοντρες μηχανηματων
ητανε αρκετα επωνυμα μηχανακια
τα βιντεο που ηδη εχουν αρχισει και ανεβαινουν ειναι παρα πολλα για ολα τα μηχανακια που ελαβαν μερος και πιστευω οτι θα παρετε μια εικονα για τα αποτελεσματα που ειχαν
βεβαια ο τροπος ανιχνευσης δεν με ικανοποιησε καθολου
καθοντουσαν και συντονιζαν το μηχανακι στην τσιτα 20 ποντους διπλα απο τον στοχο οπως θα παρατηρησετε και παρολο που τους εκανα επανειλημενως την προταση και εφοσων συντονισουν το μηχανακι να κανουν πρωτα μια βολτα και μετα να περασουν πανω απο τον στοχο διοτι μονο κατ αυτον τον τροπο θα μπορουν να βγουν ασφαλη συμπερασματα αλλα δυστυχως δεν εισακουστηκα
βεβαια εαν εκαναν το ιδιο πραγμα στο βουνο οχι στοχο δεν θα βρησκανε αλλα μετα το πρωτο βημα που θα κανανε δεν υπηρχε περιπτωση να μην αποσυντονιζονταν

παρακολουθηστε τα πρωτα που εχουνε βγει

https://youtu.be/JdL3rj1VS8U

https://youtu.be/j75dkJgRElU

παρελειψα να γραψω οτι η υποδοχη ητανε φιλικοτατη απο τους διοργανωτες αλλα και απο τους παρευρισκομενους

https://youtu.be/zYfGcchZsMU
dimitrisps

Κορυφή

dimitrisps

Re: κοντρες μηχανηματων στην βουλγαρια

Δημοσίευση από dimitrisps » 23 Οκτ 2016 18:36

η παρουσιαση των μηχανηματων

https://youtu.be/-dJ6tYKTyRo

ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ

Re: Κόντρες μηχανημάτων στη Βουλγαρία

Δημοσίευση από ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ » 23 Οκτ 2016 22:51

Πέραν του ότι δεν φαίνεται καμία κόντρα μηχανημάτων αλλά ούτε προβάλλεται κάτι το ουσιώδες στα βίντεο,δεν αντιλαμβάνομαι το τι νέο προσφέρουν όλα αυτά στο χόμπι μας .
Ο λαός μας λέει σοφό : πολύ κλο-κλο και από αυγό τίποτα.

dimitrisps

Δημοσίευση από dimitrisps » 23 Οκτ 2016 23:19

ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ έγραψε:Πέραν του ότι δεν φαίνεται καμία κόντρα μηχανημάτων αλλά ούτε προβάλλεται κάτι το ουσιώδες στα βίντεο,δεν αντιλαμβάνομαι το τι νέο προσφέρουν όλα αυτά στο χόμπι μας .
Ο λαός μας λέει σοφό : πολύ κλο-κλο και από αυγό τίποτα.
μηπως πρεπει να ξαναδιαβασεις το κειμενο και να μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα???
τα βιντεο αναφερω σαφεστατα οτι ανεβαινουν σιγα σιγα λογω οτι κοβονται σε κομματια επειδη ειναι πολυ μεγαλα
οσο αναφορα το χομπυ μας εαν δεν σε ενδιαφερει να δεις τι κανουν καποια απο τα μηχανηματα που ειναι εργαλεια του χομπυ μας και που τα παρουσιαζουν ζωντανα κατασκευαστες και αντιπροσωποι ενωπιον συναδελφων και μαλιστα τεσσαρων χωρων ( και οχι πριβε παρουσιασεις) τοτε απλα μην τα βλεπεις
για κλο κλο και αυγα να γραφεις σε αυτους που γνωριζεις και οχι σε μενα
γκαικε????
οπως λεει και ο λαος μας

ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ

Δημοσίευση από ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ » 24 Οκτ 2016 00:31

dimitrisps έγραψε:
μηπως πρεπει να ξαναδιαβασεις το κειμενο και να μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα???
τα βιντεο αναφερω σαφεστατα οτι ανεβαινουν σιγα σιγα λογω οτι κοβονται σε κομματια επειδη ειναι πολυ μεγαλα
οσο αναφορα το χομπυ μας εαν δεν σε ενδιαφερει να δεις τι κανουν καποια απο τα μηχανηματα που ειναι εργαλεια του χομπυ μας και που τα παρουσιαζουν ζωντανα κατασκευαστες και αντιπροσωποι ενωπιον συναδελφων και μαλιστα τεσσαρων χωρων ( και οχι πριβε παρουσιασεις) τοτε απλα μην τα βλεπεις
για κλο κλο και αυγα να γραφεις σε αυτους που γνωριζεις και οχι σε μενα
γκαικε????
οπως λεει και ο λαος μας
Μια χαρά διαβάζω !!!
Το " πολύ κλο-κλο και από αυγό τίποτα" δεν απευθύνονταν σε σένα αλλά για το περιεχόμενο των βίντεο που ανέβασες.
Τώρα γιατί εσύ θίχτηκες και αρπάχτηκες,μόνο εσύ ξέρεις.

dimitrisps

Δημοσίευση από dimitrisps » 24 Οκτ 2016 01:44

Πέραν του ότι δεν φαίνεται καμία κόντρα μηχανημάτων αλλά ούτε προβάλλεται κάτι το ουσιώδες στα βίντεο,δεν αντιλαμβάνομαι το τι νέο προσφέρουν όλα αυτά στο χόμπι μας .

καλα ρε φιλε θα μας τρελανεις βραδυατικα???

Πέραν του ότι δεν φαίνεται καμία κόντρα μηχανημάτων αλλά ούτε προβάλλεται κάτι το ουσιώδες στα βίντεο,

εσυ δεν το εγραψες αυτο????
δεν σου απαντησα οτι ανεβαινουν τα βιντεο αργα επειδη ειναι μεγαλα και θα παρουν χρονο????

δεν αντιλαμβάνομαι το τι νέο προσφέρουν όλα αυτά στο χόμπι μας .

εσυ δεν το εγραψες αυτο???

εχεις παει σε πολλες συγκεντρωσεις παρουσια επονυμων κατασκευστων να κοντραρουν τα μηχανηματα τους???
δλδ εσυ τα γνωριζεις ολα και δεν σε ενδιαφερουν τετοιου ειδους δραστηριοτητες???
αν δεν σε ενδιαφερουν εσενα ενδιαφερουν αλλους και αν ενοχλησαι που γραφω για τετοιουειδους συναντησεις η??? οταν ανεβαζω βιντεο μην με διαβαζεις ρε μεγαλε

dimitrisps

Δημοσίευση από dimitrisps » 24 Οκτ 2016 02:09

δεν αντιλαμβάνομαι το τι νέο προσφέρουν όλα αυτά στο χόμπι μας .

εφοσων δεν αντιλαμβανεσαι τι προσφερουν οι ζωντανες αναμετρησεις η??? εισαι παντογνωστης και σου βγαζω το καπελο η??? προτιμας να ενημερωνεσαι προφανως απο τις προσωπικες (((( γνωστες))))) υποσχομενες ξυλινες σελλιδες των κατασκευαστων
δικαιωμα σου ειναι
δικαιωμα τους ομως ειναι και πρεπει να το σεβεσαι να εχουν ενημερωση και τα μελη ασχετως ποιος τους ενημερωνει. την στιγμη που η καθε εκδηλωση ποσο μαλλον η κοντρα οταν γινεται παρουσια πολλων μελων για το τι γεννεσθαι γυρω απο το χομπυ μας ειναι σιγουρα αμεροληπτη και μπορει να υπαρξει και καμια περιπτωση να ξεστραβωσει και καποια ( κουταβια ) που το παιζουν ειδημονες
αυτο βεβαια εσενα δεν σε αφορα αλλα αν θελεις μπορω να σου αναφερω μυρια παραδειγματα

Άβαταρ μέλους
Classic

Δημοσίευση από Classic » 24 Οκτ 2016 08:53

dimitrisps έγραψε: την στιγμη που η καθε εκδηλωση ποσο μαλλον η κοντρα οταν γινεται παρουσια πολλων μελων για το τι γεννεσθαι γυρω απο το χομπυ μας ειναι σιγουρα αμεροληπτη και μπορει να υπαρξει και καμια περιπτωση να ξεστραβωσει και καποια ( κουταβια ) που το παιζουν ειδημονες

Δηλαδη εσυ Μητσο που ενδιαφερεσαι για την ενημερωση και το ξεστραβωμα των μελων γιατι δεν εβαλες βιντεο και απο την προηγουμενη σου παρουσια σε συναντηση στην Βουλγαρια???
Μηπως η παρουσιαση των μηχανηματων εχει να κανει καθαρα και μονο με το αν παει καλα το δικο σου μηχανακι???
Geo

dimitrisps

Δημοσίευση από dimitrisps » 24 Οκτ 2016 10:16

καλημερα

γιατι πρωι πρωι ορε παιδες πρεπει να εχουμε κοντρες
τεσπα
εσυ φιλαρακι που στραβωσηκωθηκες μαλλον ανημερωτος εισαι η????? σε πειραξε που τελικα εφτιαξα μετα απο τοσα χρονια και εγω ενα μηχανακι
μπες σε παρακαλω αν υπαρχουν τα αρχεια ακομη στα ψαχτηρια και δες ποσα βιντεο ειχανε μπει τοτε
την συνομιλια που ειχα κανει με τον προεδρο της ομοσπονδιας ( βλεπε το νημα συλογος) και την δεσμευση μου για την δημιουργια του συλλογου
ποσα σχολια ειχαμε κανει για τον ιδιο τροπο των δοκιμων που κανανε και μαλιστα σε ενα απο αυτα θυμαμαι που ακουγομουν καθαρα οταν ελεγα στα παιδια (παμε να φυγουμε ρε με τις μακακιες που βλεπουμε)
για το δοκιμαστηριο με την ταφρο και τις τρυπες στην καθετη πλευρα οπως αυτο το προχθεσινο
για την φιεστα τα περιπτερα και το ποσο πιο πισω ηταν οι δικες μας συγκεντρωσεις απο τις δικες τους
μαλιστα τα βιντεο τα ειχε ανεβασει ο soulis με τον λαζαρο και τον κοσμα αν θυμαμαι καλα
οσο για το μηχανακι που λες ξερεις κανεναν που δεν ενδιαφερεται να προωθησει την κατασκευη του???
υπαρχει ομως μια σημαντικη διαφορα στην προκειμενη εναντι αλλων κατασκευαστων
θελω να πω οτι δεν κατασκευασα κατι και απλα το διαφημιζω
οταν αποφασιζα να παρουσιασω το συγκεκριμενο καλουσα ανευ εξαιρεσεων οσους συναδελφους ειχαν την δυνατοτητα να ερθουν στις δοκιμες να το δουν με τα ματια τους
3 φορες εχω φαει τα μουτρα μου με παρουσιασεις μπροστα σε δεκαδες συναδελφους και πρωτος εγω βγηκα και ειπα οτι ηταν μαπα
το ιδιο πραμα δεν κανω και τωρα???
δεν εχω ανοιξει νημα για ανοιχτες προσκλησεις σε ολη την Ελλαδα???
ο τυρεμπορας φιλαρακι οπως και τωρα ποτε δεν εχει κρυφτει πισω απο το δαχτυλο του γιαυτο ασε με να πιω με την υσηχια το καφεδακι μου και αν δεν σηκωθηκες εσυ καλα βρες κανεναν αλλον να πιαστεις και ασε με εμενα

ΥΓ για μπες σε αυτο το σαιτ στο νημα που εχω αναρτησει για τον συλλογο

Άβαταρ μέλους
Classic

Δημοσίευση από Classic » 24 Οκτ 2016 13:55

Μαλλον το παρεξηγησες.
Λοιπον ξυπνησα πολυ καλα και ειλικρινα δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με το μηχανακι που εφτιαξες ουτε με εσενα, απεναντιας θα το χαρω μολις δω το βιντεο απο την βουλγαρια με την δοκιμη του δικου σου.
Ομως θυμαμαι καλα οταν ειχες παει στη Βουλγαρια την προηγουμενη φορα και σε ρωτησαμε για το βιντεο ειπες οτι το εχει ο Σουλης και θα το βαλει αλλα βιντεο δεν ειδα. Απαντησε μου επ'αυτου εαν κανω λαθος (γιατι μπορει να μου ξεφυγε κατι!!!).
Τωρα οσο για το ξεστραβωμα αστο καλυτερα... γιατι βλεπω στις δοκιμες VLFικα, παλμικα μηχανακια με και χωρις διαχωρισμο κλπ. Ποιο ηταν το ζητουμενο στη δοκιμη δεν μας ειπες. Δηλαδη μονο σε τι βαθος πιανει και οχι εαν το πιανει με διαχωρισμο εαν πιανει αλατα, εαν κανει λαθος μπιπ και παει το ξεχεριασμα τσαμπα κλπ κλπ..??
Μηπως αυτος ο αχταρμας οπως ξεκινησε στραβωσει περισοτερο τον κοσμο αντι για το αντιθετο????
Geo

dimitrisps

Δημοσίευση από dimitrisps » 24 Οκτ 2016 15:04

Classic έγραψε:Μαλλον το παρεξηγησες.
Λοιπον ξυπνησα πολυ καλα και ειλικρινα δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με το μηχανακι που εφτιαξες ουτε με εσενα, απεναντιας θα το χαρω μολις δω το βιντεο απο την βουλγαρια με την δοκιμη του δικου σου.
Ομως θυμαμαι καλα οταν ειχες παει στη Βουλγαρια την προηγουμενη φορα και σε ρωτησαμε για το βιντεο ειπες οτι το εχει ο Σουλης και θα το βαλει αλλα βιντεο δεν ειδα. Απαντησε μου επ'αυτου εαν κανω λαθος (γιατι μπορει να μου ξεφυγε κατι!!!).
Τωρα οσο για το ξεστραβωμα αστο καλυτερα... γιατι βλεπω στις δοκιμες VLFικα, παλμικα μηχανακια με και χωρις διαχωρισμο κλπ. Ποιο ηταν το ζητουμενο στη δοκιμη δεν μας ειπες. Δηλαδη μονο σε τι βαθος πιανει και οχι εαν το πιανει με διαχωρισμο εαν πιανει αλατα, εαν κανει λαθος μπιπ και παει το ξεχεριασμα τσαμπα κλπ κλπ..??
Μηπως αυτος ο αχταρμας οπως ξεκινησε στραβωσει περισοτερο τον κοσμο αντι για το αντιθετο????
τωρα μαλιστα μπορουμε να κατσουμε και να κανουμε διαλογο
εαν μου ελεγες και με ποιον συνομιλω ακομα καλυτερα γιατι απ οτι φαινεται εσυ με γνωριζεις ενω εγω δεν σε ξερω με αυτο το nick name
οσο αναφορα τα βιντεο τωρα
τα βιντεο ειχανε ανεβει και μαλιστα θυμαμαι καποια στιγμη που κανανε δοκιμες βαζοντας καποιες πετρες πανω απο ενα νομισμα ακουστηκα πολυ καθαρα οταν ειπα στα παιδια οτι κανουν μακακιες και παμε να φυγουμε
οσο για τα προχθεσινα βιντεο εσυ τι νομιζεις???
εγω δεν θελω να αναρτηθουν οσο το δυνατον γρηγοροτερα να δει και ο κοσμος και να κανει τις συγκρισεις του???
ελα ομως που δεν ειναι στο χερι μου
με διαβαιβεωσαν οτι σημερα θα αναρτηθουν
ειδωμεν
για βολτα πηγα στην βουλγαρια????
φυσικα πηγα για το μηχανημα μου και εκτεθηκα δημοσιως στις καμερες χωρις να εχω να φοβηθω τιποτα

τωρα οσο αναφορα τις δοκιμες των μηχανηματων
ρωτας ποιο ειναι το ζητουμενο των δοκιμων
μα αυτο επεσημανα και εγω
τα ιδια πραγματα λεμε
ο τροπος που κανανε τις δοκιμες οχι μονο δεν ξεστραβωνουνε αλλα στραβωνουνε τους υποψηφιους αγοραστες
ο λογος που χρησημοποιησα την λεξη ξεστραβωμα ηταν για να ανοιξουν τα ματια τους οι συναδελφοι και να καταλαβουν οτι αυτα που θα δουν στα βιντεο δεν εχουν καμοια σχεση με τις πραγματικες συνθηκες ερευνας του βουνου
τα βαθη αυτα με τον τροπο που πιανουν τους στοχους ειναι πλασματικα και δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα
οπως εγραψα και σε προηγουμενο ποσταρισμα μου προσπαθησα να τους πεισω οτι αυτο που κανουνε δεν ειναι αντικειμενικο αλλα αυτοι κανανε την δουλεια τους
ο μονος που περπατησε μεσα στο τερεν και μετα πηγε στον στοχο ημουνα εγω
εμενα λοιπον που με βρισκεις λαθος και με πηρες με το σκατοφτυαρο πρωι πρωι με τον καφε μου???
δεν επρεπε να ενημερωσω τους συναδελφους για τον τροπο διαγωνισμου που κατα την αποψη μου ητανε λαθος????
θα ητανε καλυτερα να μην αναφερω καμοια απο τις αντιρησεις μου για τα πλασματικα (κατα την αποψη μου) παντα αποτελεσματα??????
για να τελειωνω και στην εδρα τους ημουνα και φιλοξενουμενος τους οποτε λογικα θα επρεπε να ημουνα και πιο ελαστικος μαζι τους
ο τυρεμπορας ομως οσο αυστηρος ειναι με τον εαυτο του αλλο τοσο ειναι και με τους αλλους γιαυτο και τους την ειπα καταμουτρα παροτι φιλοξενουμενος
τωρα για το μηχανακι μου να εισαι σιγουρος οτι ειμαι ακομη πιο αυστηρος γιαυτο και αναρτησα το νημα για δημοσιες παρουσιασεις γνωριζοντας οτι σιγουρα ο πολεμος θα ειναι μεγαλος
δεν εχω ομως να φοβηθω τιποτα απο οποιαδηποτε κριτικη αρκει να ειναι τεκμεριωμενη

Άβαταρ μέλους
soulis1
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από soulis1 » 24 Οκτ 2016 15:29

Τα Βίντεο απο το 2014 ειχαν ανέβηκαν με λινγκ θα ψάξω να τα βρώ όσο για τότε το παλμικο που είχε ο τυρεμοορας ειχαι έρθει 2ο κατι οου δεν τον ικανοποιήσε οχι λόγο Θέσεις αλλά λόγο επίδοσης
Το πρώτο στην κατάταξή ήταν βουλγαρική Κατασκευή και αρκετά σταθερό με πολύ καλο ήχο
Πολλές λεπτομέρειες δεν θυμάμαι γιατί το μυαλό μου ηταν στα GPR και οχι στα παλμικα !!!
Καλό πράγμα η ΠΕΠΑΤΗΜΕΝΗ αλλά ακόμα καλύτερο η πρωτογενής έρευνα
ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Soulis1

dimitrisps

Δημοσίευση από dimitrisps » 24 Οκτ 2016 18:58

https://youtu.be/54F2N8kRfS0
ενα προχειρο για να λυθουν τυχον παρεξηγησεις
οταν θα μπουν και τα βουλγαρικα
θα ανοιχτει ενα νημα για οποιεσδηποτε απορειες

nikos_80

Δημοσίευση από nikos_80 » 24 Οκτ 2016 21:24

Δημιτρη απο αυτα που ειδα στο βιντεο, και απο αυτα που καταλαβενω απο μηχανιματα, για τοσο μικρο αντικειμενο το τελαρο σου εχει τρελο βαθος, το ιδιο αντικειμενο με ενα 38αρη δισκο σε ποσο βαθος θα το επιανε;
βρεθικε ηλικιομενος στην ομονοια να εχει στη κατοχη του μικροποσοτητα συνταξης.
Το “ταμείο” θα μετρηθεί στις κάλπες. Και εκεί δεν υπάρχουν “συγγνώμες” και πισωγυρίσματα…

ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ

Δημοσίευση από ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ » 24 Οκτ 2016 22:16

dimitrisps έγραψε:δεν αντιλαμβάνομαι το τι νέο προσφέρουν όλα αυτά στο χόμπι μας .

εφοσων δεν αντιλαμβανεσαι τι προσφερουν οι ζωντανες αναμετρησεις η??? εισαι παντογνωστης και σου βγαζω το καπελο η??? προτιμας να ενημερωνεσαι προφανως απο τις προσωπικες (((( γνωστες))))) υποσχομενες ξυλινες σελλιδες των κατασκευαστων
δικαιωμα σου ειναι
δικαιωμα τους ομως ειναι και πρεπει να το σεβεσαι να εχουν ενημερωση και τα μελη ασχετως ποιος τους ενημερωνει. την στιγμη που η καθε εκδηλωση ποσο μαλλον η κοντρα οταν γινεται παρουσια πολλων μελων για το τι γεννεσθαι γυρω απο το χομπυ μας ειναι σιγουρα αμεροληπτη και μπορει να υπαρξει και καμια περιπτωση να ξεστραβωσει και καποια ( κουταβια ) που το παιζουν ειδημονες
αυτο βεβαια εσενα δεν σε αφορα αλλα αν θελεις μπορω να σου αναφερω μυρια παραδειγματα

Μου είπες ότι δεν ξέρω να διαβάζω,αλλά θα δεις ότι μια χαρά διαβάζω και θα στο αποδείξω.
1)Άνοιξες νήμα με θέμα "Κόντρες μηχανημάτων στη Βουλγαρία" αλλά δεν μας είπες ότι ο λόγος που το έκανες ήταν διότι είχες συμμετοχή με δικό σου μηχάνημα.
Αν δεν το ανέφερε ο Classic όλοι εμείς οι υπόλοιποι θα έπρεπε να μυρίζουμε τα νύχια μας και να βάλουμε την φαντασία μας να οργιάσει για ποιο λόγο θα πρέπει να στραβωθούμε ή να ξεστραβωθούμε από τα εν λόγο βίντεο...
2)Από γκρίζες διαφημίσεις μηχανημάτων έχουμε χορτάσει.viewtopic.php?f=158&t=3731
Επίσης ο marselo1980 διέκρινε στο βίντεο κάτι δεν ήταν κέρμα,μέσα στο βάζο με τα νομίσματα που έκανε το τεστ.Πέρασαν δέκα μήνες και ακόμη να βάλει το βίντεο που υποσχέθηκε ο εν λόγο Βούλγαρος πωλητής.
Κάνε το κόπο και διάβασε όλο το συγκεκριμένο νήμα και θα καταλάβεις γιατί με πιάνει αλλεργία όταν ακούω για βίντεο και για Βουλγάρικα μηχανήματα.
3)Έχεις ένα ύφος υπεροπτικό και την λες σε όποιον δεν σου αρέσουν τα γραφόμενα του.viewtopic.php?f=144&t=3337&start=15

ΥΓ : Μάθε να μιλάς πιο κόσμια και θα μπορούσες να αναφέρεις εξ αρχής ότι έχεις φτιάξει δικό σου μηχάνημα,για το οποίο δεν έχεις κάνει καμία αναφορά.
Θα μπορούσες απλά να πεις εξ αρχής: "ξέρετε παιδιά έχω φτιάξει αυτό το μηχάνημα,που κοστίζει τόσο και το πήγα σε συγκέντρωση χρυσοθήρων που έγινε στην Βουλγαρία.Θα δείτε τα βίντεο με τις επιδώσεις τους κτλ κτλ..."

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παλμικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης